До відома господарів с/г тварин

22.04.2019 в  с.Мироцьке буде проводитись ідентифікація та реєстрація тварин.

     У червні 2009 року вступив в дію Закон України М9 1445-Х/І «Про ідентифікацію і реєстрацію тварин». Відповідно до ст. 5 цього закону власники зобов’язані ідентифікувати тварин, що“ утримуються в домогосподарстві – велику ротату худобу, овець, кіз не пізніше семи днів та свиней не пізніше 60-ти днів із дати народження. Тільки на ідентифіковані тварини можна отримати ветеринарні документи на еревезення, забій, продаж, реалізацію молока, м’яса і продуктів забою, провести їх диспансеризацію та лікування пеціалістами державних установ ветеринарної медицини.

     Для проведення ідентифікації власник повинен надати можливість лікарю ветеринарної медицини оглянути тварину, провести дослідження на туберкульоз, відібрати зразки крові на лейкоз та бруцельоз. Уповноважена особа заповнює реєстраційну картку, свиням присвоює ідентифікаційний номер, а рогатій худобі кріпить вушні бирки з цим номером.Після внесення даних до Єдиного державного реєстру тварин видається паспорт.

   У разі забою тварини в господарстві власник зобов’язаний зняти вушні бирки та протягом п’яти робочих днів із дати забою здати паспорт особі, яка проводить ідентифікацію.

Кожен власник тварин несе відповідальність за порушення законодавства про ідентифікацію тварин. Згідно ст. 1072 Кодексу України про адміністративні правопорушення переміщення тварин без ідентифікаційних документів, їх забій та продаж заборонено. Порушення тягне за собоюкнакладення штрафу від 51 до 85 гривень.Повторне порушення, вчинене протягом року тягне за собою накладення штрафу від 85 до 170 гривень.

Києво-Святошинська державна лікарня ветеринарноїмедицини
Начальник РДЛВМ Давиденко В.В. (096)396-43-55
Ворзельська ДДЛВМ Кулик А.Р. (067)452-82-12

You May Also Like